Szkoła Podstawowa w Miłoszycach rozpoczęła swoją działalność 1 września 1945 r. W budynku, gdzie wcześniej mieściła się szkoła niemiecka. Przez wiele lat uczyło się w tym budynku kilka pokoleń uczniów. W roku szkolnym 1977/1978 ze zwględu na trudne warunki lokalowe, przeniesiono uczniów kl VII i VIII do szkoły w Laskowicach Oławskich.

W II półroczu roku szkolnego 1992/1993 oddano do uzytku nowo wybudowany budynek szkolny i nasza szkoła znowu stała się ośmioklasową. W 1994 roku szkoła powiekszyła się o salę gimnastyczną wraz z zapleczem.

Z dniem 1 maja 2006 szkoła otrzymała imię ,,Maratończyków Polskich''. Otrzymałą również sztandar ufundowany przez Radę Rodziców i Przyjacół Szkoły.

3 czerwca 2006 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maratończyków Polskich obchodziła 60 lecie swojego istnienia.

31 maja 2008 roku po raz pierwszy spotkali się absolwenci naszej szkoły, którzy ukończyli ją w roku szkolnym 1974/75

Pierwszym kierownikiem szkoły był od 1947r. pan Leon Studencki. Natomiast w następnych latach funkcję tę pełnili:
- Helena Ludwin
- Ewa Góralska
- Krystyna Chodorowska
- Krystsyna Rosół
- Franciszek Wójcik
- Joanna Niedźwiecka - przez dwadziescia jeden lat, po nominacji w 1973 roku była pierwszym dyrektorem.
- Marianna Kogut
- Aleksander Mitek
- Elżbieta Wójcik

Obecnie funkcje tę sprawuję pan Mariusz Kołakowski.

Życie szkoły:

Opieka szkoły nad mogiłą hitleryzmu w Miłoszychach; w czasie II wojny światowej na dzisiejszych terenah Miłoszyc znajdował się jeden z najwiekszych podobozów Gross Rosen. W miłoszyckim lesie znjajduje się mogiła więźniów filii obozu Gross Rosen. Już pod koniec lat 60-siątych ubiegłęgo wieku uczniowie sprawowali opiekę nad tym miejscem - co trwa do dziś!

Imię szkoły - wyznacza podstawowe wartości systemu wychowawczego, a także funkcjonuje w życiu psołeczności lokalnej, wskazując i utrwalajac wzory postaw i cech osbowości. Przypomnijmy nasza szkołą jest imeinia Maratończyków Polskich!

Wydarzenia

14 październik 2022 [piątek]
Dzień Edukacji Narodowej

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com