Dnia 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach hucznie obchodzono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała szkoła została udekorowana, przygotowanymi przez uczniów pracami plastycznymi, a od rana z głośników płynęły dźwięki pieśni patriotycznych. Aby podkreślić znaczenie tego święta wszyscy uczniowie przyszli ubrani na galowo, a w szkole otrzymali biało-czerwone kotyliony. Młodzież mogła zapoznać się z faktami historycznymi oglądając konkursowe prezentacje multimedialne. O godzinie 11:11 wszyscy pracownicy i uczniowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, polegającej na zaśpiewaniu 4 zwrotek naszego hymnu narodowego. Tego dnia został także rozstrzygnięty konkurs na prezentację multimedialną pod tytułem Niepodległa.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Karolina Kołakowska

II miejsce – Hanna Olejnik

III miejsce – Kamila Pawlicka

Wszystkim pracownikom, nauczycielom i uczniom dziękuję za pomoc i zaangażowanie, a Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

Magdalena Dekret

W piątkowy ranek 15 października klasy 3a, 3b i 2b wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi do podziemi na trasie W-Z, gdzie dzieci mogły zobaczyć fragmenty starych murów pozostałych po istniejącej dawniej w tym miejscu Bramie Oławskiej. Potem oglądały makietę całości murów obronnych okalających średniowieczny Wrocław. Następnie, idąc pięknym parkiem obok wzgórza Partyzantów, szukały wrocławskich krasnali. Cztery z nich: Plumpka, znalazły na pięknym basenie w Zakładach Kąpielowych przy ul. Teatralnej. Po spacerze udaliśmy się na lekcję do Muzeum Narodowego. Pan przewodnik odkrywał przed dziećmi najciekawsze, czasem tajemnicze eksponaty np. złoty relikwiarz św. Doroty, obraz z ruchomymi oczami, obraz ukryty w obrazie.

Nasi uczniowie byli pod wielkim wrażeniem, a pan przewodnik chwalił ich za wiedzę i wzorowe zachowanie. W drodze powrotnej dzieci wyraziły chęć ponownej wizyty w Muzeum.

Gabriela Bartosiewicz, Małgorzata Siekanowicz

W piątek 22 października uczniowie klas 3a i 3b miały okazję obejrzeć najnowszy spektakl Teatru Polskiego pt. „Błękitny Pies”. Odświętnie ubrane dzieci zasiadły na widowni z uwagą oglądając historię zmagających się z niepełnosprawnościami bohaterów przedstawienia. Były to dzieci z jednego podwórka: niewidoma od urodzenia Basia, Zosia, która straciła nogę po wypadku, niezbyt rozgarnięty Wojtek oraz śmiertelnie chory Tomek. Tytułowy Błękitny Pies pomagał dzieciom oswoić się z ich słabościami i lękami opowiadając bajkowe historie

Piękne, kolorowe dekoracje i kostiumy zachwyciły dziecięcą publiczność. Rozśpiewane i roztańczone przedstawienie zostało przez nią nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec czekała na wszystkich dodatkowa atrakcja w postaci spotkania z aktorami i reżyserką spektaklu, panią Agatą Skowrońską.

Nasze dzieci wróciły do Miłoszyc pełne fantastycznych wrażeń gorąco polecając to piękne i mądre przedstawienie

Gabriela Bartosiewicz, Małgorzata Siekanowicz

005 szkola pamietaW ramach akcji #Szkoła Pamięta w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach przeprowadzono konkurs na gazetkę ścienną dotyczącą tradycji polskich świąt zadusznych. Kolejnym elementem tejże akcji była zbiórkę żywności dla kombatantów zorganizowana we współpracy z fundacją „Odra Niemen”.

Dnia 29 października bieżącego roku uczniowie klas 6b i 5a, pod opieką Anny Karbowiak i Magdaleny Dekret udali się na miejscowy cmentarz celem uprzątnięcia opuszczonych grobów. Młodzież zajęła się również symbolicznym grobem upamiętniającym poległych, których mogiły znajdują się poza granicami naszego kraju.

Ponadto uczniowie klasy 8b, pod opieką nauczycieli porządkowali Mogiłę Ofiar Hitleryzmu, która znajduje się w miłoszyckim lesie. Nie znamy ich z imienia i nazwiska, ale wiemy, że spoczywają tu więźniowie hitlerowskiego obozu pracy. Młodzież złożyła na Mogile kwiaty i zapaliła znicze.

21 października 2021 roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”. Uczestnicy przynieśli własne książki lub wypożyczyli je ze szkolnej biblioteki. Łącznie 311 osób czytało w szkole w czasie przerw na lekcjach i przerw między lekcjami. Uczniowie klas 4-8 (33 osoby) czytali swoje ulubione wiersze i fragmenty książek uczniom klas 0-3. Uczniowie poszczególnych klas przyszli ubrani w wybrany przez całą klasę kolor odzieży. Dominował kolor niebieski i biały, ale był też czerwony i zielony. Niektórzy uczniowie przebrali się za postacie z bajek. Wśród wszystkich uczniów biorących udział w akcji zostało rozlosowanych 16 maskotek. Czytaniu towarzyszyły konkursy plastyczne: dla uczniów klas 0-3 - „Ilustracja do legendy lub baśni”, dla klas 4-8 „Patroni literaccy 2021 roku”. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami i książkami. W tym dniu odbyło się także nastrojowe czytanie przy świecach „Dziadów cz. 2” Adama Mickiewicza z podziałem na role.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com